Dokumenty

Możliwość ubiegania się o zwrot podatku z Norwegii wiąże się z koniecznością przygotowania przez Państwa zestawu dokumentów. Korzystając z naszych usług, mogą Państwo liczyć na pomoc w zebraniu odpowiedniej dokumentacji przy sporządzaniu wniosku umożliwiającego rozliczenie z norweskim urzędem podatkowym.
Prosimy o sprawdzenie, czy posiadają Państwo następujące dokumenty:

 • Selvangivelse lub Tax Return,
 • Lonns-og trekkoppgave,
 • Lonnsslipp,
 • Aktualne kody PIN/hasło do systemu MinID,
 • Potwierdzenie numeru rachunku bankowego.
 • Składając wniosek o zwrot podatku z Norwegii, powinni Państwo uwzględnić w nim ulgi podatkowe, a także podać daty wyjazdów i przyjazdów do tego kraju. Ważny jest także adres ostatniego zamieszkania w Norwegii i dokładna historia zatrudnienia przez norweskich pracodawców. Im więcej dokumentów, tym większa szansa na skorzystanie z katalogu dostępnych ulg podatkowych.

  Czy są Państwo w posiadaniu Selvangivelse lub Tax Return?

  Dokumenty te są wystawiane przez urząd skarbowy w Norwegii i obejmują wstępne rozliczenie podatkowe. Dzięki nim można odwołać się do obliczeń norweskiego urzędu i podwyższyć zwrot podatku przy obniżeniu dochodu o obowiązujące w Norwegii ulgi i zwolnienia z podatku.

  Czy otrzymali Państwo od pracodawcy Lonns-og trekkoppgave?

  Na podstawie tego dokumentu, można uzyskać informacje na temat uzyskanego dochodu i zapłaconego podatku. W związku z tym, dokumentów powinno być tyle, u ilu pracodawców podejmowaliśmy zatrudnienie w danym roku podatkowym. Poza Lonns-og trekkoppgave, do wniosku należy dołączyć dokumenty takie jak Lonns poświadczający wypłatę świadczenia urlopowego (Feriepenger), dokumenty poświadczające wypłatę zasiłku chorobowego, na dzieci, zasiłku dla bezrobotnych, itp. o ile tego typu świadczenia były wypłacone w rozliczanym roku podatkowym.

  Czym są Lonnsslipp’y?

  Dokumenty te to odpowiedniki polskich pasków płacowych, otrzymywane przez Państwa podczas zatrudnienia w UK. Wnioskując o zwrot podatku z Norwegii należy posiadać co najmniej ostatni Lonnsslipp.

  Z naszą pomocą, procedura zwrotu podatku z Norwegii może ograniczyć się do zebrania i podpisania przez Państwa dokumentacji – my zajmiemy się całą resztą. Sporządzimy dla Państwa kompletną dokumentację rozliczeniową, która pozwoli na zgłoszenie do norweskiego urzędu skarbowego pełnego wniosku o zwrot podatku.

  W przypadku Państwa wątpliwości co do skompletowania pełnej dokumentacji, która jest niezbędna do sporządzenia wniosku, zapraszamy do kontaktu.

  Dodaj komentarz