Maska ochronna

Od 16 kwietnia 2020 zgodnie z rozporządzeniem, maseczki ochronne musza nosić wszyscy, którzy opuszczają swoje domostwa. Aczkolwiek do wyjątków należą osoby, które są kierowcami samochodów osobowych i jadą sami lub z dzieckiem do czterech lat, dzieci do ukończenia 4 roku życia, osoby niepełnosprawne, jak również żołnierze i funkcjonariusze wykonujący zadania służbowe. Nikt na świecie nie spodziewał się, że koronawirus rozprzestrzeni się we wszystkich krajach na świecie w tak szybkim tempie. Większość osób zaopatrzyła się w maski jednorazowe, które są dostępne w aptekach. Czym charakteryzują się zatem maski jednorazowe? O tym w dalszej części artykułu.

Maseczki jednorazowego użytku

Maski jednorazowe oznaczone są symbolem NR. Zostały one stworzone przede wszystkim dla chirurgów oraz dla personelu medycznego. Aczkolwiek w dobie panującej pandemii korzystają z nich również osoby nie związane z tym zawodem. Są one bowiem tanie i powszechnie dostępne. Maseczki jednorazowe zostały wyprodukowane z materiału 4-warstwowego, które ochraniają przed wchłanianiem płynów biologicznych. Ważne jest także, aby maska taka została wyprodukowana w materiału nietkanych, wysokiej jakości. Dzięki temu zapewnia ona większą ochronę dróg oddechowych. Należy również pamiętać, aby takiej maski nie zakładać kolejny raz, gdyż mogą znajdować się na niej różne drobnoustroje, wirusy oraz bakterie niebezpieczne dla zdrowia człowieka. W związku z tym, w celu prawidłowego ściągnięcia maski z twarzy należy chwycić wyłącznie za gumki i pod żadnym pozorem nie dotykać wierzchu maski.

Jak w odpowiedni sposób zakładać maseczkę?

Otóż przed założeniem maseczki należy w pierwszej kolejności dokładnie umyć dłonie mydłem, bądź zdezynfekować je środkiem odkażającym na bazie alkoholu 80%. Następnie należy zatkać nos oraz usta, aby tym samym upewnić się, że maska przez przypadek nie odstaje od twarzy. Maskę jednorazową należy wymienić za każdym razem, ponieważ przez kilkugodzinne użytkowanie może stać się ona wilgotna. Wobec czego, stwarza to jeszcze większe niebezpieczeństwo dla zdrowia.

Czy sama maska wystarczy, aby uchronić się przed zachorowaniem?

Niestety nie, sama maska nie wystarczy. Niezwykle istotne jest również to, aby w odpowiedni sposób, systematycznie dezynfekować dłonie, jak również przedmioty codziennego użytku oraz produkty kupowane w sklepach przed włożeniem ich do lodówki.

O tym warto pamiętać!

Wychodząc z domu bez maski ochronnej policja może nakazać obywatelowi, aby takiej czynności dokonał, jak również nałożyć na niego mandat.

Zapraszamy do zakupu na masek.pl

Leave a Comment

You may also like