W Polsce podczas sezonu letniego mamy około 10. godzin słonecznych w ciągu dnia. Taki stan sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Jak radzić sobie z nadmiarem promieniowania słonecznego? Wystarczy zadbać o to, by na terenie naszej działki mieszkalnej znajdowały się zacienione przestrzenie. Idealnym rozwiązaniem jest montaż pergoli, markiz lub parasoli. Na rynku istnieje wiele dostępnych rodzajów urządzeń ogrodowych, które umilają czas spędzony na tarasie czy w ogrodzie. Zamawiając konkretny typ zabezpieczenia przed promieniami UV, warto zastanowić się czego potrzebujemy.

Pergole

Przeznaczone do tarasu i ogrodu. Istotny jest wybór materiału. Pergole mogą być drewniane, stalowe, bambusowe, a nawet trzcinowe. Dodatkową zaletą tej instalacji jest funkcja ozdobna. Na jej powierzchni umieszcza się często rośliny pnące. Przy wyborze warto zastanowić się, czy potrzebujemy pergoli przystającej do ściany domu, czy też chcemy ją zamontować na wolnej przestrzeni.

Tania markiza tarasowa

Wielkim plusem posiadania markiz tarasowych, jest wytwarzanie cienia również na powierzchnię mieszkalną. Montuje się je na tarasach i balkonach. Należy dokonać wyboru ze względu na sposób rozwijania. Istnieją markizy ręczne, korbkowe i elektroniczne. Standardowy model nie ma zabezpieczenia przed złymi warunkami pogodowymi. Markizy z półkasetami zapewniają częściowe zabezpieczenie, dzięki dedykowanej kasecie, do której chowamy tkaninę. Markizy z całymi kasetami zapewniają ochronę zarówno tkaniny, jak i całej konstrukcji.

Parasole ogrodowe

Najtańszym rozwiązaniem jest zakup parasoli ogrodowych. Są one zróżnicowane pod względem rozmiaru i kształtu, a także koloru czy rodzaju. Wielkość parasola powinna być dopasowana do wymiarów balkonu lub tarasu. W zależności od preferencji możemy zdecydować się na parasol o kształcie koła lub kwadratu. Barwa jest indywidualną kwestią. Należy jednak zwrócić uwagę, aby materiał osłaniający przed słońcem, był impregnowany. Dzięki temu mamy pewność, że nie spłowieje czy zbutwieje. Osobną sprawą jest dobór modelu. W ofercie znajdują się parasole tradycyjne, z łamaną i boczną rurką. Ważną funkcjonalnością tego urządzenia, jest możliwość zmiany kąta nachylenia. Pozwala to na ochronę przed słońcem nie tylko w południe, ale także rano czy wieczorem. Najważniejsze, by zamówić taki model, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.

undefined

Leave a Comment

You may also like